Soustředění v Jičíně aneb jak to celé dopadlo...

Děti z Dětského studia divadla PONEC společně s Bárou Látalovou a Zdenkou Brungot Svítekovou se v půlce září připojily k hercům a hudebníkům Apoleny Novotné, aby společně připravili premiéru představení Zima, Mráz a Oheň v nás.

Příprava inscenace byla součástí čtyřdenního soustředění, které navazovalo na dílny a vystoupení dětí v rámci příměstského tábora v Dobřichovicích. V dešti i větru zkoušeli na nádvořích zámku představení o různých tvářích zimy, o odvaze, přátelství a radosti. Součástí příprav byly i výtvarné dílny, na kterých vznikla velká část kostýmů a rekvizit.

Na jičínské premiéře 16. září bylo i přes deštivé počasí plno. Konala se v rámci známého festivalu Jičín – město pohádky 2017, který přinesl téma ročních období a celé nádvoří se díky tomu ponořilo do zimní atmosféry. Děti mohly sáňkovat na umělém kopci, nebo si vytvořit vánoční ozdoby. Diváci se přemísťovali mezi dvěma nádvořími, plné byly i ochozy zámku. Představení mělo formu site-specific, vycházelo tedy z autentických zámeckých prostorů.

Po této premiéře míří představení 15.10. do obce Statenice a 17. prosince do divadla PONEC, kde bude poprvé uvedeno v interiéru divadla.

Nenechte si toto vánoční představení ujít!

Aktivity Dětského studia se konají díky podpoře Hlavního města Praha, MŠMT a MKČR. Projekt Zima, Mráz a Oheň v nás navíc podpořili: Nadační fond Jičín – město pohádky, divadlo Nablízko a obec Statenice.


foto: Dagmar Plotěná

Tanec Praha